fbpx

 Lufthansa Global Business Services

Młodszy Księgowy z Językiem Niemieckim

Nazwa firmy:  Lufthansa Global Business Services
Profil firmy:  Centrum usług księgowo-finansowych
Stanowisko:  Młodszy Księgowy z Językiem Niemieckim
Miejsce pracy:  Kraków
Kontakt:  joanna.borys@dlh.de

Student
Tryb studiów
    dzienne;                  zaoczne;                  wieczorowe;
Kierunek studiów:            Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Zarządzanie, Matematyka, Studia inżynierskie, Filologia Germańska oraz inne

Wymagania wobec kandydatów:
  • Min. dobra znajomość języka niemieckiego
  • Min. komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność obsługi Windows i MS Office
  • Komunikatywność
  • Otwartość na pracę w grupie
  • Systematyczność i dokładność
  • Zorientowanie na klienta
  • Dodatkowym plusem będzie doświadczenie zawodowe w księgowości lub dowolnej pracy biurowej
  • Dyspozycyjność (praca w pełnym wymiarze godzin)
  • Chęć podjęcia pracy w Krakowie
Zakres obowiązków:
  • Odpowiedzialność za kompleksową realizację zadań w obrębie księgowości finansowej z wykorzystaniem systemu SAP – procesy zobowiązań, należności lub księgi głównej
  • Utrzymywanie stałego kontaktu z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi (biura zagraniczne) w języku obcym

PTP – Purchase To Pay

  • Księgowanie faktur przychodzących
  • Kontakt z Klientem wewnętrznym oraz dostawcami
  • Uzgadnianie sald kont dostawców i kont pracowniczych
  • Przygotowywanie płatności
  • Rozliczenia międzyokresowe

OTC – Order To Cash

  • Księgowanie faktur wychodzących
  • Wystawianie faktur dla Klientów
  • Rozliczanie kont klientów, rozliczenia z BSP/CASS, rozliczenia sprzedaży
  • Kontakt z Klientem wewnętrznym oraz Klientami zewnętrznymi, potwierdzanie sald
  • Ściąganie należności

RTR – Record To Report

  • Rozliczanie kont księgi głównej
  • Księgowanie wynagrodzeń, wyciągów bankowych i raportów kasowych
  • Sprawdzanie opłat bankowych
  • Przygotowywanie transferów bankowych i deklaracji podatkowej
  • Rozliczanie umów barterowych
Oferowane warunki zatrudnienia:
  • Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości
  • Solidne wdrożenie do pracy i szkolenia zaawansowane
  • Codzienny kontakt z językiem niemieckim
  • Ciekawą pracę w renomowanej firmie oraz międzynarodowym środowisku
  • Pracę w przyjaznym zespole, w bardzo dobrej atmosferze
  • Możliwości rozwoju zawodowego
  • Możliwość nauki i doskonalenia znajomości języków obcych
  • Unikalny pakiet benefitów
  • Elastyczny, dzienny czas pracy, sprzyjający zachowaniu równowagi między życiem zawodowym i prywatnym
  • Stabilne zatrudnienie
Wymagane dokumenty aplikacyjne:  CV/list motywacyjny
Ilość etatów:  15

Termin ważności oferty:  30.06.2017