Stypendia w Niemczech dla Studentów i Doktorantów z Polski

Ruszyła rekrutacja na stypendia w Niemczech dla Studentów i Doktorantów z Polski w semestrze letnim 2021 (marzec – lipiec 2021).

Stypendium obejmuje:

• Zapisanie na niemieckojęzyczny kierunek na jednej z niemieckich, państwowych uczelni,
  • Bezpłatny udział w seminariach – Dniach Miast oraz Forum*,
  • Miesięczne stypendium w wysokości 650 Euro.Wszyscy Stypendyści będą mogli, w miarę możliwości, skorzystać z pomocy Grup Lokalnych GFPS, umiejscowionych w różnych niemieckich miastach (pomoc w znalezieniu pokoju/mieszkania, zapisanie na uczelnię, pomoc w zaaklimatyzowaniu się w nowym mieście).

Oczekiwania wobec kandydatów:

• Co najmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego (poziom B1/B2),
  • Zaangażowanie społeczne,
  • Dobre lub bardzo dobre wyniki w nauce,
  • Ciekawy pomysł na projekt stypendialny.

Oczekiwania podczas semestru:

• Aktywny udziału w dwóch spotkaniach GFPS (na początku semestru seminarium „DNI MIAST” – integracyjno-powitalne, oraz pod koniec semestru seminarium „FORUM” – podsumowujące pobyt),
  • Zaprezentowanie na koniec stypendium (podczas ,,FORUM”) projektu naukowego lub kulturalnego, nad którym pracowałeś/pracowałaś w trakcie semestru.

Termin zgłoszeń upływa: 31 października 2020 roku
Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.gfps.pl/info/

*W zależności od sytuacji epidemiologicznej zaplanowane projekty (Dni Miast i Forum) mogą odbyć się online lub zostać odwołane.