Uniwersytet Opolski szuka miejsc praktyk dla studentów z uczelni partnerskich

Uniwersytet Opolski jest jedną z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce i właśnie pozyskał bardzo duży grant na mobilność akademicką. Część projektu poświęcona jest współpracy z rynkiem pracy i latem przyszłego roku staże w Opolu będą odbywać studenci z uczelni partnerskich spoza Unii Europejskiej, w Albanii, Iranie i Izraelu. Opolscy studenci wyjadą praktykować do tego ostatniego kraju.

Pracodawcy z Opola do końca października br. mogą zgłosić chęć współpracy z Uniwersytetem Opolskim w zakresie przyjęcia na staż latem 2019 roku. W zależności od kraju, długość stażu waha się od 70 do 90 dni i dotyczy dziedzin takich jak: języki obce, nauki społeczne, humanistyczne, sztuka i rolnictwo. Praktykę można więc zorganizować na przykład na stanowiskach wymagających kompetencji menadżerskich, specjalistycznych językowych, w zarządzaniu zasobami ludzkimi, badaniach i rozwoju, działach kreacji oraz specjalistycznych rolniczych. Językiem stażu będzie – rzecz jasna – angielski.

Projekt jest w pełni sfinansowany ze środków Erasmus+ i pokrywa koszty utrzymania i kieszonkowe stażysty oraz koszty jego podróży. Dokumentację stażu i opiekę nad studentem roztoczy uczelnia, a formalności po stronie pracodawcy zminimalizowano. Listę firm potencjalnie zainteresowanych przyjęciem na staż tworzy Akademickie Centrum Karier UO – łącznie do Opola przyjedzie sześciu stażystów, dlatego liczba instytucji, które zrealizują staże jest ograniczona.

Deklaracje chęci współpracy oraz szczegółowych informacji można zaczerpnąć pod nr  telefonu 77 452 7054  i e-mailowo kariera@uni.opole.pl.