Zaproszenie na IV Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową Medycyna Personalizowana

Serdecznie zapraszamy naukowców, studentów, doktorantów, osoby niepełnosprawne i ich opiekunów
na kolejną – IV Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową Medycyna Personalizowana, organizowanej w tym roku pod hasłem: “Genom, niepełnosprawność, edukacja, pacjent, technologie.”

Konferencja odbędzie się w dniach 27-29 listopada 2018 r. w Centrum Kongresowym hotelu „Victoria” Lublinie przy  ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 58/60.

Głównymi organizatorami są: Zakład Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej oraz Oddział Polskiej Akademii Nauk w Lublinie.

Program naukowy Konferencji obejmuje wykłady, komunikaty, sesje plakatowe, seminaria i praktyczne warsztaty. Konferencja będzie okazją do prezentacji współczesnych trendów w architekturze, edukacji, medycynie, psychologii, szeroko pojętej terapii  i rehabilitacji. Interdyscyplinarność konferencji będzie stanowić doskonałą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie szeroko rozumianej opieki nad osobami niepełnosprawnymi pomiędzy lekarzami, architektami, fizjoterapeutami, nauczycielami i terapeutami. Dodatkowo, przewidujemy uczestnictwo w obradach konferencji rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Zapraszamy organizacje pozarządowe osób niepełnosprawnych oraz opiekunów osób niepełnosprawnych. Specjalne sesje dedykowane będą problemom diagnostyki i terapii pacjentów ze spektrum autyzmu i z zespołem Downa. Poruszane będą problemy orzecznictwa, pracy osób niepełnosprawnych i opieki socjalnej. Po raz kolejny konferencja dotyczyć będzie również problematyki projektowania przestrzeni architektonicznej w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Szczególna uwaga będzie poświęcona medycynie personalizowanej: połączenie najnowszych odkryć m. in. z dziedziny genetyki i zastosowania ich w terapii celowanej z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń oraz zdobycia wielu doświadczeń, które przyczynią się do rozwoju nowego trendu personalizacji w medycynie, architekturze, edukacji i szeroko rozumianej terapii osób niepełnosprawnych.

Komitet Organizacyjny:
Zakład Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,