4 porady jak szukać praktyk w firmie

Zależy Ci na praktykach w firmie i zdobyciu doświadczenia zawodowego? Określ swój cel i zastanów się, jakie kompetencje chcesz rozwinąć. Zdobądź informacje o pracodawcach i sprawdź, jakie możliwości rozwoju oferują.

Wsparcie Biura Karier

Większość polskich uczelni stara się zapewnić swoim studentom możliwość szybkiego zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego. W tym celu nawiązują współpracę ze sprawdzonymi firmami, które chętnie przyjmują praktykantów. Warto udać się do Akademickiego Biura Karier i zapoznać się z aktualnymi ofertami.

Oferty pracy dostępne online

Sprawdzonym sposobem na znalezienie praktyk w firmie jest wysłanie bezpośredniego zapytania do wybranego pracodawcy. Warto systematycznie przeglądać ogłoszenia. Wystarczy zapoznać się z ofertami na stronie Pracuj.pl i na tej podstawie wywnioskować, jakie przedsiębiorstwa mogłyby być zainteresowane stażystami. Warto podkreślić, że w Internecie dostępne są również ogłoszenia dedykowane wyłącznie potencjalnym praktykantom. Zazwyczaj firmy zaznaczają, że odbycie u nich stażu może być szansą na dalszą współpracę i zdobycie stabilnego zatrudnienia.

Targi pracy

Z aktualnymi ofertami dla potencjalnych stażystów zapoznamy się także na targach pracy. Tego typu eventy cieszą się dużą popularnością wśród pracodawców, studentów i absolwentów. Zostaw swoje CV bezpośrednio u przedstawiciela interesującej Cię branży. Targi to świetna okazja do zdobycia dodatkowych informacji na temat warunków przyjęcia na staż w konkretnym przedsiębiorstwie.

Oficjalne strony internetowe pracodawców

Niektóre firmy zamieszczają ogłoszenia dla stażystów bezpośrednio na swoich stronach internetowych. Warto regularnie odwiedzać witryny wybranych pracodawców – najlepiej przygotuj własną listę przedsiębiorstw, z którymi chciałbyś nawiązać współpracę. Należy także podkreślić, że nawet jeśli dana firma aktualnie nie poszukuje stażystów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby mimo wszystko wysłać swoje CV. Być może pracodawca sam odezwie się do nas, gdy będzie prowadzić rekrutację.

Zapoznaj się z najnowszymi ofertami w Opolu – sprawdź, jakie warunki mogą zapewnić Ci pracodawcy z Twojej branży. Więcej informacji znajdziesz tutaj.