Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji – rekrutuje na praktyki studenckie

Fundacja Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji jest niezależną organizacją pozarządową skupioną na problemie współczesnych zagrożeń informacyjnych. Fundacja pomaga lepiej rozumieć niebezpieczeństwa, na które narażeni są odbiorcy informacji w dzisiejszym świecie. Nie skupia się wyłącznie na popularnym temacie fake newsów. Zamiast tego proponuje szerokie spojrzenie na różne przejawy szkodliwego oddziaływania informacyjnego, poruszając m.in. zagadnienia dezinformacji, propagandy i zewnętrznych operacji wpływu na debatę publiczną. Fundacja popularyzuje ideę krytycznego myślenia i pokazuje jak nie dać sobą manipulować.

Rekrutacja
Nabór na praktyki studenckie mają charakter otwarty. Dołączyć możesz w dowolnym momencie.

Jak długo trwają praktyki?
Praktyki w Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji trwają od 1 do 3 miesięcy w wymiarze 15-20 godzin tygodniowo. Praktyki są realizowane zdalnie.

Zakres czynności
Obowiązki będą się różnić w zależności od zespołu, w ramach którego odbędziesz praktyki. Weźmiesz udział w działaniach i dołączysz do jednego z naszych trzech zespołów:

• rozwoju strategicznego – poznasz zasady funkcjonowania organizacji pozarządowej w środowisku międzynarodowym,
  • analityczny – weźmiesz udział w monitorowaniu i analizowaniu polskiej i/lub zagranicznych przestrzeni informacyjnych,

Poszukiwani są studenci ze znajomością języka angielskiego lub/i rosyjskiego! Znajomość języka rosyjskiego jest warunkiem koniecznym do udziału w monitorowaniu i analizowaniu zagranicznych przestrzeni informacyjnych.

Czego możesz oczekiwać?

• Pracy nad interesującymi projektami z zakresu stosunków międzynarodowych oraz współczesnych zagrożeń informacyjnych.
  • Doświadczenia w pracy w międzynarodowym środowisku.
  • Zdobycia wiedzy i praktycznych doświadczeń z zakresu funkcjonowania organizacji pozarządowej.
  • Możliwości zdalnego wykonywania swoich obowiązków w elastycznych godzinach.

Jak możesz się zgłosić?
Wyślij swoje CV oraz od 1 do 3 powodów, dlaczego chciałbyś/chciałabyś współpracować.
Zgłoszenie prześlij na adres fundacja@capd.pl z dopiskiem PRAKTYKI w temacie wiadomości.

Pamiętaj o dołączeniu oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Fundacja Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji zastrzega sobie prawo odpowiedzi na wybrane zgłoszenia.