Dołącz do programu edukacyjnego SIEMENSA – Inżynierki 4.0!

Ruszyły zgłoszenia do piątej edycji programu Inżynierki 4.0 organizowanego przez firmę Siemens. W serii warsztatów i spotkań z ekspertami z branży weźmie udział 30 studentek, które przyślą najciekawsze eseje odpowiadające na pytanie “Co dla Ciebie oznacza bycie inżynierką?”.

Warsztaty dla inżynierek są wyjątkową okazją do poznania praktycznej strony Przemysłu 4.0., środowiska pracy w renomowanej firmie technologicznej, takiej jak Siemens, a także rozwijania sieci kontaktów z ekspertami i innymi studentkami uczelni technicznych. Udział w tego typu programach pomaga znacząco zwiększać szanse na rynku pracy.

– Udział w programie uświadomił mi, że warto dążyć do założonych celów, nawet jeśli są to cele ogólne, jeśli naprawdę “chcę być inżynierką”. Dał mi odwagę i motywację aby szukać warsztatów i praktyk, a nawet pracy w swoim zawodzie, aby przetestować i sprawdzić, czy to jest rzeczywiście dla mnie – mówi Klaudia Kościołek, uczestniczka drugiej edycji programu Inżynierki 4.0, Młodsza Inżynierka Serwisu Automatyki Budowlanej w Siemens Polska.

–  Kierunki inżynierskie już dawno przestały być domeną wyłącznie mężczyzn. Każdego roku spotykamy wiele fantastycznych, ambitnych i chcących się rozwijać studentek uczelni technicznych, które dzięki nam wykonują swój pierwszy – najważniejszy – krok na ścieżce kariery zawodowej. W Siemensie wiemy, że warto inwestować w rozwój młodych talentów, dlatego już dziś nie możemy się doczekać zgłoszeń do najnowszej edycji programu Inżynierki 4.0 – zachęca Marta Benedyczak, Internal Communications Manager w Siemens Polska.

Jak dołączyć do programu Inżynierki 4.0? Do 13 stycznia 2023 roku trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://new.siemens.com/pl/pl/o-firmie/aktualnosci/inzynierki-40.html, załączając esej pt: “Co dla Ciebie oznacza bycie inżynierką i jaki cel chcesz osiągnąć w tym zawodzie?”. Zaproszenie na warsztaty otrzymają autorki 30 najlepszych tekstów.

Kontakt: inzynierki4-0@communication.pl