fbpx

Humanity in Action rekrutuje na Akademię Praw Człowieka/Humanity in Action Fellowship 2022

Masz pomysł na działanie społeczne? Chcesz dołączyć do międzynarodowej sieci Humanity in Action? Aplikuj na XVII edycję Akademii Praw Człowieka/Humanity in Action 2022 Warsaw Fellowship, zatytułowaną “Nikt Nie Jest Nielegalny”. Udział w Akademii jest bezpłatny. Deadline do nadsyłania aplikacji: 13.02.2022. Więcej informacji: https://www.humanityinaction.org/fellowship/

Dla kogo?
Wyróżniający się młodzi liderzy/rki z Polski, Ukrainy, Niemiec i USA. Studenci i studentki, bądź osoby, które w przeciągu ostatnich 2 lat ukończyły studia. Wymagana znajomość języka angielskiego.

Co, gdzie i kiedy?
Akademia/Fellowship to całoroczny program aktywistyczny i mentorski realizowany w formie hybrydowej. Składa się on z dwóch części: intensywnego programu w okresie letnim (6.06 – 30.06.2022) oraz serii szkoleń jesienią i zimą. Językiem roboczym w części pierwszej jest wyłącznie język angielski.

“Nikt Nie Jest Nielegalny” to temat przewodni Akademii Praw Człowieka/Humanity in Action Warsaw Fellowship w 2022 r. W tym roku Akademia Praw Człowieka skupi się na sprawiedliwości społecznej i wykluczeniu mniejszości. Na przykładzie trwającego kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskim pograniczu widać jak bardzo narracja i “język” kształtuje rzeczywistość, a kategoria „nielegalności” sprawia, że konkretnym grupom osób odmawia się podstawowych praw, empatii i wsparcia.
Dlatego program Akademii uwzględni to jak stereotypizujący i dehumanizujący język wpływa na dyskryminację ze względu na m.in.: płeć, rasę, klasę, orientację seksualną i niepełnosprawność. Przyjrzymy się również naszym własnym uprzedzeniom, patrząc z perspektywy różnych grup tożsamościowych oraz oferując krytyczne spojrzenie na współczesne wyzwania ochrony praw człowieka. Zastanowimy się jak skutecznie przeciwdziałać narastającej mowie nienawiści i motywowanych nią przestępstwom.

Co będziemy robić w trakcie Akademii i długofalowo?
Podczas Akademii będziemy badać i wdrażać innowacyjne strategie stosowane przez obrońców/czynie praw człowieka w odpowiedzi na nasilające się systemowe wykluczenie. Poznamy dobre praktyki w zakresie pracy na rzecz zmiany społecznej, intersekcjonalnego aktywizmu. Humanity in Action Polska wspiera uczestników/czki we wdrażaniu ich pomysłów na prospołeczne działania oraz umożliwia im długofalowy rozwój aktywistyczny w ramach naszej sieci. Wśród innowacyjnych projektów członków i członkiń naszej aktywistycznej sieci są m.in Kuchnia Konfliktu, festiwal filmów dokumentalnych autorstwa kobiet HER Docs, antydyskryminacyjny profil na Instagramie Queerowy Feminizm, czy Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego.

 Więcej informacji o Akademii i procesie rekrutacji: https://www.humanityinaction.org/apply-from-poland/

Formularz aplikacyjny: https://www.humanityinaction.org/apply-from-poland/