I Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone”

Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone” zaprasza studentów i absolwentów polskich uczelni, którzy w swoich pracach inżynierskich/licencjackich lub magisterskich poruszają szeroko pojętą problematykę zielonych dachów lub żyjących ścian do udziału w I konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian.

Wraz z gęstniejąca zabudową miast ubywa przestrzeni dla terenów zieleni. Rozwiązaniem integrującym zabudowania z zielenią są żyjące ściany i zielone dachy, dzięki którym można przeznaczyć dla zieleni powierzchnie, które dotychczas były dla niej niedostępne.

Oprócz tego zielone dachy i żyjące ściany pełnią wiele ważnych funkcji ekosystemowych w miastach, a ze względu na potrzebę adaptacji do zmian klimatycznych ich promocja w Polsce staje się pilnym zadaniem.

Rosnące zainteresowanie tą tematyką widać również w licznych pracach dyplomowych, zarówno na poziomie inżynierskim i licencjackim, jak i magisterskim.

Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” postanowiło docenić prace dotyczące tego ważnego zagadnienia, ponieważ jest ono związane z podstawowym profilem działalności PSDZ. Nadsyłane prace będą oceniane przez zespół ekspertów pod kątem zawartości merytorycznej, poprawności projektowej, oryginalności oraz innych kryteriów (dostosowanych do rodzaju dyplomu), które pozwolą na wyłonienie laureatów konkursu w możliwie najbardziej obiektywny i rzetelny sposób.

Prace należy przesłać na adres mailowy organizatora, Polskiego Stowarzyszenia “Dachy Zielone”: biuro@psdz.pl.
Termin nadsyłania wymaganych materiałów upływa 31.01.2021 roku.
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie PSDZ: www.psdz.pl/blog/465