II edycja Konkursu PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian

Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone” ogłosiło II edycję Konkursu PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone”. Partnerem Ambasada Królestwa Niderlandów. Patronat medialny nad konkursem objął portal ZielonaInfrastruktura.pl.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów polskich uczelni, którzy w swoich pracach inżynierskich/licencjackich lub magisterskich poruszają szeroko pojętą problematykę zielonych dachów lub żyjących ścian. W Konkursie są przewidziane nagrody pieniężne.

W II edycji Konkursu można zgłosić prace, które:

• zostały obronione w roku 2021 lub 2022
  • uzyskały co najmniej ocenę dobrą
  • dotyczą poniższych zagadnień:
    • zielony dach,
    • dach z roślinami w uprawie ekstensywnej (potocznie: dach ekstensywny),
    • dach z roślinami w uprawie intensywnej (potocznie: dach intensywny),
    • dach z roślinami w uprawie półintensywnej (potocznie: dach półintensywny),
    • dach bioróżnorodny,
    • żyjąca ściana,
    • roślinna ściana,
    • zielona elewacja,