Instytut CASUS w Görlitz bada koronawirusa. Dołącz do zespołu badaczy SARS-CoV-2

Center for Advanced Systems Understanding (CASUS) jest polsko-niemieckim ośrodkiem badawczym zajmującym się badaniami nad systemami cyfrowymi wykorzystującymi duże ilości danych. Łączy innowacyjne metody z zakresu matematyki, teoretycznych badań systemów, symulacji, data science i informatyki, aby dostarczać rozwiązania dla wielu obszarów: ekstremalnych stanów materii, badań systemów ziemskich, biologii systemów i pojazdów autonomicznych.
CASUS został założony w 2019 roku przez Helmholtz-Centrum Drezno-Rossendorf, Helmholtz-Centrum Badań nad Środowiskiem, Instytut Biologii Molekularnej i Genetyki Maxa Plancka, Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i Uniwersytet Wrocławski. CASUS znajduje się w samym sercu Görlitz, na granicy Niemiec i Polski. Faza start-up CASUS jest prowadzona przez Helmholtz-Centrum Drezno-Rossendorf i finansowana przez Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych oraz Saksońskie Ministerstwo Nauki i Sztuki.

Informujemy o naborach związanych z modelowaniem testowania i prognozowaniem przebiegu epidemii SARS-CoV-2 w ramach projektu Where2test w instytucie CASUS.

Oferty – kliknij aby pobrać ofertę w formacie PDF:

Pracownik naukowy Badacz (PostDoc): Opracowanie algorytmów dla ograniczonej czasowo-przestrzennej-optymalizacyjnej strategii testowania SARS-CoV-2,

Badacz naukowy (PostDoc) Czasowo-przestrzenne epidemiologiczne modelowanie testowania COVID-19.

Badacz naukowy (PostDoc): Intensywnie wykorzystujące duże ilości danych badania nad charakteryzacją strategii testowania SARS-CoV-2 i ryzykiem infekcji.

Badacz naukowy (PostDoc): Rozwój portalu do optymalizacji strategii testowania SARS-CoV

Naukowy koordynator/-ka projektu: Optymalizacja ograniczonych zasobów badawczych dla SARS-CoV

CASUS is currently looking for applicants in the following positions:

Postdoctoral Researcher (f/m/d): Algorithm development for constrained spatio-temporal optimization of SARS-CoV-2 testing strategies

Postdoctoral Researcher (f/m/d): Spatio-temporal epidemiological modeling of COVID-19

Postdoctoral Researcher (f/m/d): Data-intensive research on characterization of SARS-CoV-2 testing strategies and infection risk

Postdoctoral Researcher (f/m/d): Webportal development for optimization of SARS-CoV-2 testing strategies

Scientific Project Coordinator (f/m/d) Optimization of limited testing resource for SARS-CoV-2