KIS Design Jam – Strefa Pomysłodawcy. Wsparcie 4.0 & ORANGE

Rozpoczął się nabór do KIS Design Jam – warsztatów opartych o metody design thinking i service design, podczas których w prosty i twórczy sposób, pracując w grupie 5-6 osobowej, poszukasz wspólnie rozwiązań danego problemu.

Dołącz do kreatywnego projektu poszerzającego horyzonty, wiedzę i kompetencje, a także spotkaj praktyków i ekspertów z dużych korporacji oraz organizacji publicznych. Poznaj zasady uniwersalnego projektowania i dowiedz się, jak wdrożyć je w swoim codziennym życiu, pracy, szkole lub firmie.

Jednym z bieżących tematów jest ponowne wykorzystanie nieużywanych telefonów komórkowych, zalegających w szufladach wielu Polaków. W naszych domach można znaleźć kilka milionów nieużywanych telefonów – starych, zepsutych, trzymanych „na zapas”, na wszelki wypadek, bo mogą się przydać. Zazwyczaj – bez realnych szans na ponowne wykorzystanie – stają się elektrośmieciem.

W ramach warsztatów uczestnicy mają poznać wszystkie aspekty danej sytuacji i na podstawie jej znajomości stworzyć rozwiązania, które będą prowadzić do zamierzonego celu. Myślenie projektowe umożliwia dostarczenie innowacyjnych rozwiązań dzięki zastosowaniu określonej strategii projektowania oraz narzędzi. Proces standardowo podzielony jest na pięć etapów – od diagnozy do stworzenia prototypu – które muszą być realizowane w konkretnej kolejności. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, będą opracowywać rozwiązania dla tzw. person, czy archetypów osób reprezentujących cechy odbiorców usługi/produktu. Persony pozwalają na poznanie wzorców behawioralnych, motywacji lub umiejętności faktycznych użytkowników. Nasz partner Orange dostarczył tematy wyzwania, a pomysłodawcy z różnych grup będą łączyć się w zespoły i podczas jednego dnia warsztatowego wypracują pomysły, które być może w przyszłości zmienią dany obszar otaczającego nas świata. Może dzięki warsztatom stare, nieużywane telefony znikną z szuflad i dostana drugie życie?

Wszyscy uczestnicy wyzwania otrzymają certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu oraz nagrody rzeczowe.

Pierwsze wydarzenie z cyklu KIS Design Jam przeprowadzone zostanie we współpracy z międzynarodową marką usług telekomunikacyjnych ORANGE.

Termin i miejsce wydarzenia: 6 kwietnia 2022 roku w siedzibie marki ORANGE w Warszawie.

Liczba miejsc jest ograniczona – 30 miejsc.

Zgłoszenia należy dokonać przez formularz rejestracyjny: www.strefapomyslodawcy.pl/challenge/

Nie czekaj – podejmij wyzwanie – znajdź rozwiązanie – wygraj challenge!

Wydarzenie organizowane w ramach projektu Strefa Pomysłodawcy-Wsparcie 4.0. ogólnopolskiego pilotażowego programu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wspierającego innowacyjność w Polsce, realizowanego przy współpracy Partnerów: Lidera – Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o.