LiveCareer – artykuły dla poszukujących pracy

LiveCareer to serwis kariery, w którym znajdziesz pomocne artykuły ekspertów ds. HR, instrukcje krok po kroku i praktyczne wskazówki jak napisać profesjonalne CV i list motywacyjny.

Poniżej pomocne materiały przygotowane przez serwis LiveCareer:

• CV studenta – wzór z przykładami dla studenta w trakcie i po studiach
    Z artykułu dowiesz się, jak napisać CV studenta, które wyróżni się na tle życiorysów nawet najbardziej doświadczonych kandydatów. I znacznie zwiększy Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
    Artykuł znajdziesz tutaj.
  • 31 błędów w CV, przez które rekruterzy odrzucają Twoją aplikację
    Jeśli chcesz dostać pracę, Twoje CV musi być pod każdym względem lepsze niż dokumenty pozostałych osób. Jakie błędy w CV są najgorsze i jak się przed nimi ustrzec?
    Dowiedz się więcej.
  • Nowa klauzula CV 2020: zgoda na przetwarzanie danych RODO
    Wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych podczas rekrutacji? Musisz wiedzieć, co to dokładnie znaczy i jak zrobić to poprawnie.
    Przeczytaj artykuł.
  • Jak napisać CV po angielsku? Wzór i przydatne zwroty do English CV
    Błędy językowe, niepoprawne formatowanie i zła klauzula po angielsku mogą przekreślić Twoje szanse na sukces w rekrutacji.
    Artykuł do poczytania tutaj.
  • List motywacyjny po angielsku – wzór, zwroty. Jak napisać Cover Letter?
    Cover letter to odpowiednik polskiego listu motywacyjnego, czyli formalny list po angielsku, w którym przedstawiasz pracodawcy swoją kandydaturę. Cover letter zawiera konkretne zwroty grzecznościowe i jest wykorzystywany w rekrutacji jako dodatek do CV.
    Więcej informacji.
  • Przykładowe CV do pracy: 45+ gotowych wzorów CV za darmo
    Jakie wymagania musisz spełnić, żeby przygotować taki dokument? Jak opisać swoje kwalifikacje
    i doświadczenie? Jakie sekcje muszą znaleźć się w CV? Co jest najważniejsze z punktu widzenia pracodawcy?
    Więcej dowiesz się tutaj.