Mars Open Talks #4: Finanse Wykłady dla studentów już 10 lutego!

O PROGRAMIE MARS OPEN TALKS

Mars Open Talks to inicjatywa Współpracowników Mars mająca na celu dzielenie się wiedzą ze wszystkimi studentami. Przez dziesiątki lat na rynku zdobyliśmy wiele doświadczeń, które sprawiły, że jesteśmy liderami w naszej branży. Czas przekazać tę wiedzę innym! Pokażemy Wam, jak wygląda od środka praca w jednej z największych firm FMCG na świecie. Nasi trenerzy wprowadzą Was w świat społecznie odpowiedzialnego biznesu, w trakcie 5 wirtualnych spotkań. Dołączcie do naszej podróży przez działy sprzedaży, marketingu, inżynierii i finansów Mars w Polsce.

OPIS PIERWSZEGO WYKŁADU DOT. FINANSÓW

Mars Open Talks #4: Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Rozmawiamy o finansach w FMCG

• Zastanawiasz się, jak w globalnej firmie funkcjonuje dział finansów i jak łączy interesy innych działów?
  • Chcesz dowiedzieć się, które umiejętności przydatne w pracy w finansach możesz ćwiczyć każdego dnia?
  • Ciekawi Cię, co się dzieje z gotówką w korporacjach i chcesz dowiedzieć się, jakie nawyki możesz od nas przejąć w zarządzaniu swoim domowym portfelem?

Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiesz się w trakcie kolejnego spotkania Mars Open Talks! Tym razem poruszymy temat FINANSÓW.

Spotkamy się online już 10 lutego o 16.00!

Link do transmisji uczestnicy otrzymają od nas mailowo, w dniu wydarzenia.

Link do rejestracji: http://bit.ly/mars-open-talks-4-rejestracja

Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/mars-open-talks-4-wydarzenie

WYKŁADY

TALK 1: Finanse w globalnej firmie, czyli jak to naprawdę wygląda?

Najważniejszą kompetencją, którą posiada każdy w dziale sprzedaży Mars Wrigley to bycie Specem – specem od kasy, specem od impulsu, specem od przekąsek i łakoci. Jeśli chcesz dowiedzieć się, do czego służy ta kompetencja i w jaki sposób pomaga w zachęcaniu konsumenta do włożenia „czegoś słodkiego”, „czegoś do przekąszenia” tuż przed wyjściem ze sklepu do swojego koszyka, zapraszamy na spotkanie już 8 grudnia! Dowiesz się, co kryje się pod pojęciami ekspozycja, impulsowość zakupów czy konwersja koszyków. Opowiemy Ci, w jaki sposób odpowiadamy na zmieniająca się rzeczywistość w handlu i w strefie kasy – tam, gdzie znajduje się serce sprzedaży produktów impulsowych. Co najważniejsze, odkryjesz, kim jest, czym zajmuje się, co i JAK sprzedaje „Spec od Kasy”, a także będziesz miał okazję zadać nam nurtujące Cię pytania odnośnie najsłodszej kategorii na świecie!

Trenerzy:
Justyna Chmielewska, Royal Canin Europe
Łukasz Blukacz, Royal Canin Europe

TALK 2: Cash is king, czyli skąd brać pieniądze i jak je mądrze wydawać?

Gotówka. Każdy chciałby jej mieć pod dostatkiem. Nawet tak duża firma jak Mars pracuje każdego dnia nad tym, by ilość gotówki utrzymywała się na odpowiednim poziomie.
W naszym wystąpieniu opowiemy Wam o tym, jaką rolę pełni gotówka w funkcjonowaniu biznesu. Na prostych przykładach pokażemy analogię pomiędzy domowym budżetem a budżetem wielkiej międzynarodowej korporacji. Wyjaśnimy, jak mądrze zarządzać wpływami i wydatkami, aby nie zostać z pustym kontem na koniec miesiąca oraz dlaczego tak ważna jest zasada Wolności spośród naszych Pięciu Zasad. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak gotówka łączy się z rachunkiem zysków i strat oraz bilansem.Na koniec podpowiemy Wam, jaką wiedzę i umiejętności warto zbudować, żeby odnieść sukces jako finansista. Do zobaczenia

Trenerzy:
Emilia Herman-Szulc, Mars Wrigley
Aleksandra Babul, Mars Wrigley

O MARS

Mars to rodzinna firma z ponad stuletnią tradycją. Jesteśmy z tego dumni. Wierzymy, że świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj. Tym śmiałym ambicjom towarzyszą działania ponad 130 tysięcy naszych Współpracowników w 80 krajach na całym świecie. Codziennie tworzymy produkty, których marki są znane na całym świecie, takie jak M&M’S®, SNICKERS®, ORBIT® czy SKITTLES®. Dbamy też o naszych czworonożnych pupili, dostarczając im najwyższej jakości produkty, m. in.: PEDIGREE®, WHISKAS®, SHEBA® czy ROYAL CANIN®. To tylko niektóre z naszych marek!

PRZYDATNE LINKI

Strona Mars Inc: https://pol.mars.com/