O co pytać na rozmowie o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z kluczowych elementów w procesie rekrutacyjnym. To czas, podczas którego możesz uzyskać informacje o firmie oraz stanowisku pracy. Otrzymałeś/aś szansę na zadanie pytania? – bądź przygotowany/a i zaskocz rekrutera!

Dlaczego warto pytać?

• Rozmowa kwalifikacyjna to nie przesłuchanie, a dialog pracodawcy z pracownikiem. Ty również masz prawo mieć pytania oraz wątpliwości,
  • Odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania mogą pomóc Ci zweryfikować miejsce pracy, formę pracy, a także warunki, jakie oferuje pracodawca.

Zapamiętaj!
Nie musisz się zgadzać na ofertę, która nie spełnia Twoich oczekiwań/ jest poniżej Twoich kwalifikacji. Jeżeli po odbyciu rozmowy nie jesteś przekonany do oferty pracy, na którą aplikowałeś, nie zniechęcaj się – szukaj dalej! 🙂

Słuchaj uważnie
Jeżeli podczas rozmowy pojawiła się odpowiedź na pytanie, które chciałeś zadać – nie powielaj go! Sprawisz wrażenie osoby, która nie słucha swojego rozmówcy uważnie. Lepiej będzie jeśli zadasz inne pytanie lub zaznaczysz, że chcesz dopytać o szczegóły w tej kwestii czy poprosisz o rozwinięcie wątku.

O co możesz zapytać? Sprawdź pytania, które dla Ciebie przygotowaliśmy 🙂

• Jak wygląda typowy dzień pracy na stanowisku, na które aplikuję?
  • Jak będzie przebiegała dalsza część procesu rekrutacyjnego?
  • Kiedy mogę spodziewać się od Państwa odpowiedzi?
  • Jak wygląda typowy dzień pracy na tym stanowisku?
  • Jak będą rozliczane powierzone mi zadania/ efekty mojej pracy?
  • Czy to stanowisko pracy jest samodzielne, czy praca wykonywana jest w zespole?
  • Czy pracownicy w Państwa Firmie są wysyłani na szkolenia/ kursy doszkalające?
  • Na rozwój jakich kompetencji kładziecie Państwo największy nacisk?

Bonus: w czasie pandemii zapytaj także o:

• Jak organizowana jest praca w Państwa firmie w czasie pandemii?
  • W jakiej formie będzie organizowana praca na moim stanowisku w czasie pandemii, zdalnie czy stacjonarnie (hybrydowo)?
  • Jak wygląda organizacja pracy reszty zespołu w czasie pandemii?

Chcesz dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji? – chętnie z Tobą porozmawiamy.
Umów się na spotkanie tutaj.

Powodzenia!