Online: Opieka farmaceutyczna. Profilaktyka raka jelita grubego | 2.12.2020

Webinar przygotowany przez farmaceutów Aptek Gemini będzie składał się z dwóch części:

Część I: Opieka farmaceutyczna w Polsce i na świecie

• Idea opieki farmaceutycznej w Aptekach Gemini

Część II: Nowotwory jelita grubego okiem farmaceuty

1. Wstęp
    • Epidemiologia raka jelita grubego
    • Czynniki ryzyka. Objawy niespecyficzne, żołądkowo-jelitowe, ukierunkowane ze względu na umieszczenie guza
  2. Profilaktyka:
    • Pierwotna (zmiana stylu życia, dieta, suplementacja) i wtórna (wczesne wykrywanie chorób, badania przesiewowe)
  3. Problemy z przewodem pokarmowym spowodowane polipragmazją leków OTCi suplementów
  4. Chemioprewencja -postępowanie polegające na zastosowaniu naturalnych lub syntetycznych substancji w celu zahamowania lub odwrócenia procesu kancerogenezy
  5. Leki na receptę i OTC, o które może zapytać pacjent
  6. NLPZ a rak jelita grubego
  7. Jak prowadzić wywiad farmaceutyczny z pacjentem nowotworowym

Prowadzące:

ANNA JAROSZ
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,  farmaceutka z 1,5- rocznym doświadczeniem w pracy w aptece ogólnodostępnej, aktualnie w aptece Gemini. Interesuje się opieką farmaceutyczną i recepturą apteczną.

KATARZYNA SZKARADEK
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego,  farmaceutka z 4,5- letnim doświadczeniem w pracy w aptece ogólnodostępnej, od roku w aptece Gemini. Interesuje się opieką farmaceutyczną i chętnie pisze do gazet aptecznych, dzieląc się swoją wiedzą.

Szkolenie prowadzone online.
Uczestnicy szkolenia otrzymają link na adres e-mail podany przy rejestracji.

2 grudnia 2020, godz. 18:00