Projekt “Blue Generation” – poznaj szczegóły!

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego razem z partnerami z Grecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Bułgarii realizuje projekt którego celem jest inspirowanie i angażowanie młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat do podjęcia pracy w jednym z obszarów na jakich działa Niebieska Gospodarka: turystyka przybrzeżna, akwakultura, energia oceaniczna, biotechnologia morska, budowa i konserwacja statków, gospodarstwa rybne i transport morski, jak również wszystkich dziedzin pokrewnych i blisko związanych z turystyką morską.

W projekcie The Blue Generation udział biorą eksperci z Niebieskiej Gospodarki oraz z organizacji działających dla młodych ludzi, którzy dzielą się wiedzą na temat potrzebnych umiejętności, ścieżek zawodowych, aktualnych ofert pracy oraz szkoleń.

W ramach projektu Blue Generation finansowanego ze środków EOG i Funduszu Norweskiego realizowane jest bezpłatne doradztwo zawodowe dla osób od 16 do 30 roku życia. Doradztwo realizowane jest online dla uczniów, studentów, absolwentów, osób bezrobotnych aby zachęcać młodych ludzi do podjęcia pracy w ramach Niebieskiej Gospodarki albo kształcić się dalej w tym zakresie. Osoby biorące udział w doradztwie mają potem możliwość wyjazdu na wizytę studyjną w ramach projektu.

W ramach doradztwa:

• 3 spotkania z doradcą zawodowym (poprzez ZOOM, Skype i inne)
  • spotkanie informacyjne z trenerem na temat projektu #BlueGeneration
  • możliwość wyjazdu na krajową lub międzynarodową wizytę studyjną
  • bezpłatne certyfikowane szkolenie MOOC na temat Niebieskiej Gospodarki

Udział w projekcie o doradztwie nie wiąże się z obowiązkiem podjęcia potem pracy w jednej z dziedzin Niebieskiej Gospodarki.

Aby wziąć udział w doradztwie należy wypełnić ankietę: https://forms.gle/3YT1NzYkjncAbHJh7 oraz wysłać swoje zgłoszenie na adres mailowy ewa.skowronska@frsp.eu wpisując w tytule Mentoring BGP.
Rekrutacja trwa do 31 stycznia 2021r.