Przejrzyj na oczy – zadbaj o swoją karierę z Fielmann Polska i Uniwersytetem Opolskim | 01.06.2021

Uniwersytet Opolski wraz z partnerem Fielmann Polska organizuje wydarzenie pn. Przejrzyj na oczy – zadbaj o swoją karierę z Fielmann Polska i Uniwersytetem Opolskim, skierowane do uczniów szkół średnich w województwie opolskim oraz techników optycznych w całej Polsce.

Celem wydarzenia jest profilaktyka zdrowotna narządu wzroku uczniów i nauczycieli, szczególnie narażonych na nowo powstałe zaburzenia w wyniku realizowanej nauki zdalnej. Dodatkowo uczestnicy zapoznani zostaną z ofertą kształcenia w Uniwersytecie i nowo utworzonym kierunkiem studiów, realizowanym przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Opolskiego: Optyka okularowa z elementami optometrii.

Dla kogo?

Wydarzenie ma charakter zamknięty. Wydarzenie skierowane jest wyłącznie do uczniów szkół średnich województwa opolskiego oraz studentów zainteresowanych tematyką profilaktyki narządu wzroku.

Kiedy i gdzie

Wydarzenie online odbędzie się w dniu 01 czerwca 2021 roku w godz. 10:00 – 15:00 na platformie MsTeams i podzielone jest na 3 bloki tematyczne w godz.: Blok1: 10:00-11:20, Blok 2: 11:30-13:10, Blok 3: 13:30-15:00. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej części lub całości wydarzenia. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. 20-30 minutowe wykłady, konkursy z nagrodami i zdalny – bezpieczny – pokaz laserów.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

Obowiązują zapisy. W formularzu osobowym dowolnie można wskazać wybrane bloki tematyczne. ZAPISZ SIĘ KLIKAJĄC TUTAJ.

Program wydarzenia

W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. 20-30 minutowe wykłady, konkursy z nagrodami oraz zdalny pokaz laserów. Spotkanie będzie prowadzone przez praktyków branży optycznej i ekspertów akademickich. Uczestnicy wydarzenia zapoznają się m.in. z możliwościami związanymi z rozpoczęciem pracy zawodowej oraz dalszym rozwojem kariery po kierunku studiów Optyka okularowa z el. optometrii.

Program do pobrania: pdf