Rozwój kompetencji cyfrowych na Uniwersytecie Opolskim. Wybierz szkolenie, które przeprowadzimy w maju!

Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Fundacją Media 3.0 to program realizowany we współpracy z Przestrzeń from Facebook.

Poprzez stacjonarne szkolenia prowadzone w całej Polsce, Facebook pomaga uczestnikom rozwijać ich umiejętności cyfrowe, a tym samym zwiększać możliwości na rynku pracy.

Zagłosuj i wybierz, szkolenie z którego modułu będziemy mieć w ofercie!

Głosowanie: https://www.facebook.com/events/305616036799525/permalink/305617853466010/

Opis poszczególnych modułów:

MARKETING SPOŁECZNOŚCIOWY
Podczas warsztatów uczestnicy przyglądają się, jak tworzy się strategię marketingową w czterech krokach i dyskutują, jakie korzyści może im przynieść marketing społecznościowy w różnych obszarach ich działalności, w karierze, społeczności, w jakiej żyją czy też ich własnym biznesie.

INNOWACJE

Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z metodą tworzenia innowacji nazywaną myśleniem projektowym i sprawdzą, jak można szybko wypróbować swój pomysł, by znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Myślenie projektowe jest podejściem, które zachęca do kreatywnego poszukiwania rozwiązań, także z wykorzystaniem technologii, które można wykorzystać nie tylko w życiu zawodowym.

OBECNOŚĆ W SIECI

Spotkanie przybliży uczestnikom narzędzia internetowe, dzięki którym zaistnieją online. Dowiedzą się, co sprawia, że ludzie chętnie korzystają z niektórych serwisów, a inne omijają szerokim łukiem. Uczestnicy poznają bezpłatne, łatwe w obsłudze narzędzia, które ułatwią im stworzenie wiarygodnego i przynoszącego korzyści miejsca w sieci- własnej wizytówki, bloga czy strony internetowej.

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

To warsztat, podczas którego uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki, jak można bezpiecznie korzystać z urządzeń podłączonych do Internetu oraz dowiedzą się, jakie pułapki zastawiają na użytkowników oszuści i co można zrobić, by ochronić siebie/swój biznes przed osobami wyłudzającymi dane personalne i przed złośliwym oprogramowaniem.

DANE
Warsztaty dotyczące danych, to doskonały sposób, aby nauczyć się podejmować trafne decyzje na ich podstawie. Uczestnicy dowiedzą się czym są dane, w jaki sposób się je przetwarza i jak można je wykorzystać w życiu zawodowym i osobistym. Dowiedzą się też gdzie szukać dobrych jakościowo danych.

SZTUCZNA INTELIGENCJA
To warsztaty, na których uczestnicy dowiedzą się czym jest sztuczna inteligencja, jak obecnie jest stosowana oraz jak ją wykorzystać do własnych celów. Podczas spotkania obalone zostaną mity dotyczące sztucznej inteligencji. Uczestnicy stworzą również swój pierwszy, prosty algorytm. Jasnym jest, że SI wywrze ogromny wpływ na nasze społeczeństwo. Najlepszym sposobem na wykorzystanie jej jest zdobycie wiedzy o tym, jak SI może nam pomóc.