Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) rekrutuje na staże w Kongresie USA i Parlamencie Zjednoczonego Królestwa

Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) rozpoczęło proces rekrutacyjny na kolejną, szóstą już edycję jedynych w swoim rodzaju staży w Kongresie USA i Parlamencie Zjednoczonego Królestwa.

TFLF to organizacja pozarządowa, której kluczowym projektem jest platforma stażowa stworzona, by umożliwić najzdolniejszym polskim studentom odbycie stażu w biurach przedstawicieli władzy ustawodawczej w Waszyngtonie i Londynie.

Program corocznie ma format konkursu dla studentów. By wziąć udział, kandydaci na stażystów spełniać muszą dwa główne warunki formalne: posiadać status studenta (do ukończenia 26. roku życia) oraz komunikatywną znajomość języka angielskiego. W trzech etapach Komisja złożona z Zarządu Fundacji oraz dotychczasowych absolwentów programu wyłoni kilkunastu kandydatów, których sylwetki zaprezentowane będą partnerom programu w Londynie i Waszyngtonie. Kryteria, jakimi kieruje się Komisja, to przede wszystkim osiągnięcia naukowe, działalność społeczna, sukcesy w rozwijaniu zainteresowań, umiejętność prezentowania pomysłów i chęć zmieniania otaczającej kandydata rzeczywistości.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 marca 2022 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie programu: http://transatlanticforum.org/
Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF.

17 lutego 2022 r. o godzinie 19.00 odbędzie się specjalny webinar, na którym będzie można usłyszeć o zaletach stażu. Absolwenci TFLF opowiedzą o tym, jak napisać wyróżniającą się aplikację, a przedstawiciele zarządu TFLF odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przebiegiem stażu i składaniem aplikacji konkursowej.