Trwa rekrutacja do Szkoły Edukacji

Jesteś po historii, polonistyce, biologii, matematyce lub kierunku pokrewnym? Chcesz zdobyć uprawnienia nauczycielskie? A może już uczysz w szkole i planujesz rozwinąć swoje kompetencje dydaktyczne? Aplikuj na wyjątkowe studia.

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi jedyne w Polsce bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli.

Aktualnie trwa nabór na cztery ścieżki nauczycielskie:

• język polski,
  • historia i wiedza o społeczeństwie,
  • matematyka,
  • biologia z przyrodą.

Na studia mogą aplikować studenci i studentki ostatniego roku studiów magisterskich oraz magistrowie następujących kierunków:

• filologia polska,
  • historia,
  • biologia oraz kierunki pokrewne (np. ochrona środowiska, biotechnologia, nauka o zwierzętach, mikrobiologia),
  • matematyka oraz kierunki pokrewne (np. fizyka, informatyka, finanse i rachunkowość).

Studia są skierowane także do już czynnych nauczycieli i nauczycielek ze stażem do 10 lat, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje dydaktyczne i wychowawcze.

I tura rekrutacji trwa do 11 maja 2020.
W miarę wolnych miejsc możliwa jest także II tura naboru.
Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć tutaj.

STYPENDIUM I BEZPŁATNY AKADEMIK
Studenci Szkoły Edukacji mogą się ubiegać o stypendium w wysokości 2000 zł miesięcznie. Wsparcie finansowe, ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, pozwala na pokrycie kosztów utrzymania w czasie studiów. Dzięki niemu przyszli nauczyciele mogą się skupić na swoim rozwoju, bez presji i martwienia się o sytuację finansową.
W roku akademickim 2019/2020 stypendium otrzymało 100% studentów.
Osoby spoza Warszawy mogą także otrzymać bezpłatny jednoosobowy pokój w akademiku UW.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ W SZKOLE EDUKACJI?
Nauka w Szkole Edukacji trwa 10 miesięcy, od 3. tygodnia sierpnia, do przedostatniego tygodnia czerwca. Studia mają nietypowy charakter: są podyplomowe, a zarazem dzienne, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Właśnie dlatego studenci mogą liczyć na tak atrakcyjny program stypendialny.

Studia dają absolwentom wiele korzyści, m.in.

• starannie opracowany program praktyk,
  • indywidualną opieką tutorską i zajęcia w małych grupach, z naciskiem na dyskusję
    i systematyczną refleksję nad postępami w nauce.

Absolwenci zdobywają dyplom Uniwersytetu Warszawskiego i uprawnienia do nauczania wybranego przedmiotu na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Są też objęci 2-letnim programem wsparcia. Innowacyjny program powstał we współpracy z renomowanym Teachers College Columbia University w Nowym Jorku.

Więcej informacji:
mail: kontakt@szkolaedukacji.pl