X Kongres E(x)plory “Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji.”

Rozmów o edukacji ciąg dalszy!

Inspiracje, cenne spotkania, wiedza, wiara w zmianę, to główne elementy Kongresu E(x)plory.

Dla kogo?
nauczycieli, dyrektorów szkół, działaczy i edukatorów, którym zależy na tym, aby elementami szkoły były m.in.:

• empatia w relacji uczeń-nauczyciel,
  • ciekawe, żywe i interaktywne lekcje,
  • atmosfera, która sprawia że chce się do szkoły przychodzić,
  • wsparcie i zrozumienie.

Kiedy?
12-13 marca 2020, Wrocław

Na spotkaniu obecna będzie Justyna Suchecka, dziennikarka TVN, od lat zaangażowana
w dyskusję o wyzwaniach dzisiejszej edukacji. Pani Justyna poprowadzi debatę pt. „Inspiracje edukacją alternatywną. Co warto i można przenieść na grunt systemowy?”

Szkoły realizujące alternatywne metody edukacji są bardzo popularne. Słyszymy, że uczniowie mają tam więcej wolności, są traktowani indywidualnie i uczą się tego co naprawdę potrzebne. Mniej się stresują, nie ślęczą wieczorami nad pracą domową, chodzą do szkoły z chęcią i przyjemnością. Co i dlaczego warto przenieść ze szkoły alternatywnej do systemowej? Która z metod naprawdę służy i pomaga dzieciom.

Rozmawiać z Panią Justyną będą:

Katarzyna Mitschke (autorka książki „Kiedy szkoła jest problemem”), Maurycy Żółtański (były uczeń edukacji domowej dzisiaj student, muzyk i pasjonat edukacji), Agnieszka Barbasiewicz (Wicedyrektor szkoły Montessori im. Św. Urszuli Ledóchowskiej, nauczycielka języka polskiego). Debata odbędzie się 12 marca o godz. 11.00 – 12:00.

Swój udział w Kongresie potwierdzili również:

dr Marek Kaczmarzyk (biolog, neurodydaktyk i memetyk), Anna Szulc (autorka książki „Nowa szkoła”), Agnieszka Kudraszow (Leśna Szkoła Puszczyk w Białymstoku), Jan Wróbel (Zespół Szkół Bednarska), Marianna Kłosińska (Fundacja Bullerbyn), Jędrzej Witkowski (CEO).

Zakres tematyczny wystąpień:

• Modele edukacji alternatywnej: szkoła demokratyczna, szkoła waldorfska, szkoła fińska, szkoła leśna (założenia, cele, sposoby realizacji).
  • Przykłady praktycznych zastosować metod alternatywnych.
  • Myślenie wizualne, plan daltoński, tutoring.
  • Ograniczenia edukacyjne wynikające z podstawy programowej. Pomysły na alternatywne podejście.
  • Wpływ stresu na mózg dziecka.

Udział w Kongresie jest płatny i wynosi 250 zł brutto.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracja odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę: https://kongres.explory.pl/

Kontakt do Organizatora:
Zuzanna Ziajko, koordynatorka Kongresu, Fundacja Zaawansowanych Technologii