Szkolenie Giełdy Pracy: Chemiczne spojrzenie na farby graficzne

Podczas szkolenia omówione zostanie zróżnicowanie farb graficznych ze względu na ich skład i możliwe techniki druku. Scharakteryzowane zostaną podstawowe komponenty farb graficznych, ze szczególnym uwzględnieniem chemii stosowanych żywic polimerowych – spoiw, pigmentów oraz szerokiego spektrum dodatków. Oprócz tego przedstawiona zostanie różnorodność oddziaływań, mających wpływ na stabilność i jakość farb graficznych. Omówione będą również następujące zagadnienia:

• farba graficzna w rękach chemika analityka, czyli analiza własności i ocena jakości farby w laboratorium analitycznym
  • rola nadruku farby graficznej na opakowaniu – czy to potrzebne i bezpieczne?

Osoby prowadzące

Dr Katarzyna Dziubek – absolwentka Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Opolskiego (2008 r.), w 2013 roku uzyskała stopień naukowy doktora na Wydziale Chemii UO. W latach 2013-2014 pracowała jako asystent, a od 2014 do 2018 roku jako adiunkt w Katedrze Technologii Chemicznej i Chemii Polimerów WCh UO. Od 2018 roku pracownik Laboratorium Badawczo-Rozwojowego w firmie Chespa Farby Graficzne Sp. z o.o., gdzie zajmuje stanowisko Team Leadera w Zespole Materiałów Funkcjonalnych i Badania Żywic.

Sara Kochanek – specjalista ds. HR, rekruter w Chespa Group Sp. z o.o. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętymi działaniami HR-owymi, począwszy od procesu rekrutacji, poprzez onboarding, budowanie marki pracodawcy, po rozwój kadr i zarządzanie relacjami z kandydatami oraz pracownikami.

Za udział w szkoleniach wystawiane są zaświadczenia

Miejsce: Uniwersytet Opolski, ul. Oleska 48, Aula A (I piętro)
15 maja 2024, godz. 10.45-11.30