13. edycja Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych UCZELNIA LIDERÓW 2023

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wraz z Agencją PRC, serdecznie zapraszają do udziału w 13. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych UCZELNIA LIDERÓW 2023

O Certyfikat i Znak Jakości “Uczelnia Liderów” mogą aplikować zarówno uczelnie, jak również – samodzielnie – ich jednostki organizacyjne (np. wydziały, instytuty, katedry). Certyfikat może więc być przyznany całej uczelni, ale także poszczególnym jednostkom uczelni, które – zgodnie z Regulaminem Konkursu – posiadają samodzielność w zakresie poddania się procedurze certyfikacji. Wyróżnieniem zostaną uhonorowane najlepsze polskie uczelnie i ich jednostki, kształcące absolwentów wyposażonych w kompetencje liderskie i umiejętności przydatne na rynku pracy. Oceny aplikacji konkursowych dokona Komisja Certyfikacyjna, w której zasiadają naukowcy zajmujący się problematyką zarządzania i jakości kształcenia, zatrudnieni m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie i innych uczelniach.

ZGŁOSZENIA W 13. EDYCJI KONKURSU PRZYJMOWANE SĄ DO 19 MAJA 2023 ROKU (PIĄTEK)

ZGŁOSZENIE WRAZ Z ANKIETĄ DOSTĘPNE JEST TUTAJ – KLIKNIJ

Szczegółowe informacje o Konkursie na stronie www.uczelnia-liderow.pl

W konkursie “Uczelnia Liderów” już po raz jedenasty Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta, wyróżni najlepsze polskie uczelnie, a także ich jednostki organizacyjne, kształcące LIDERÓW SPOŁECZNYCH – absolwentów wyposażonych w umiejętności i kompetencje liderskie, przywódcze, menedżerskie. Uczelnia/wydział zasługuje na certyfikat, jeśli prowadzi studia w taki sposób, by uczyć studentów kreatywności, samodzielności intelektualnej, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności, komunikatywności, pewności siebie oraz innych cech przydatnych w pełnieniu ról przywódczych we współczesnym społeczeństwie i państwie.

Misją Programu “Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni oraz ich jednostek organizacyjnych, kształcących absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy. W ramach Programu “Uczelnia Liderów” akredytowane są szkoły wyższe i ich podstawowe jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy.

Certyfikat “Uczelnia Liderów” otrzymało dotychczas kilkadziesiąt znakomitych polskich szkół wyższych i ich jednostek, w tym m.in. Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Śląska, Wydział Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uczelnia Łazarskiego, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi i wiele innych. Warto dołączyć do prestiżowego klubu “Uczelni Liderów”, który konsekwentnie tworzony jest od 2011 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja programu certyfikacyjnego Fundacji.

Więcej na www.uczelnia-liderow.pl

Kontakt z Organizatorami: