Konferencja „Zazielenianie dachów polskich miast”.

Polskie Stowarzyszenie “Dachy Zielone” oraz Studenckie Koło Naukowe Ogrodników na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu mają przyjemność zaprosić do udziału w konferencji „Zazielenianie dachów polskich miast”. Konferencja odbędzie się 31.03.2023 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Gościem specjalnym konferencji będzie Luigi Petito z sekcji europejskiej Światowej Sieci Zielonej Infrastruktury (WGIN), który jest odpowiedzialny za kontakty WGIN z Komisją Europejską. Uczestnicy konferencji będą mogli poznać informacje na temat planowanych na szczeblu europejskim form wsparcia rozwoju dachów zielonych i zielonej infrastruktury. Tego typu działania z pewnością będą miały wpływ na koniunkturę w branży dachów zielonych i roślinnych ścian w ciągu najbliższych lat na terenie Polski. Wystąpienie będzie tłumaczone na j. polski.

Architekt krajobrazu Weronika Marcol pracująca w Oslo zaprezentuje nagrodzony obiekt: Zielony dach Økern Portal jako przykład pionierskiego projektowania w dobie zmian klimatycznych, zagrożeń dla bioróżnorodności i rosnących wymagań społecznych. Prezentacja w j. polskim.

W programie również debata na temat perspektyw rozwoju dachów zielonych w polskich miastach z punktu widzenia architektów, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych i reprezentantów urzędów miast.

A także wystąpienie Radczyni Carolien Spaans z Ambasady Królestwa Niderlandów. Prezentacja przez przedstawiciela PSDZ wyników II Konkursu PSDZ na najlepszą pracę dyplomową z zakresu dachów zielonych i żyjących ścian organizowanego pod patronatem Ambasady Królestwa Niderlandów i wspólne wręczenie nagród.

Zgłoszenia na konferencję są przyjmowane do 27 marca.

Opłata rejestracyjna w wysokości 350 zł na 1 osobę obejmuje udział w konferencji, zapewnienie tłumaczenia referatu wygłaszanego w j. angielskim oraz przerwę kawową.

Program konferencji i formularz zgłoszeniowy: https://konferencje.psdz.pl/konferencja-zazielenianie-dachow-polskich-miast/